20 років з любов'ю до Вас!
Доставка квітів по всьому світу
+380 (352) 52 53 57, +380 (97) 058 95 94 пн-пт: 8.00-20.00, нд: 8.00-18.00
Сьогодні: Субота, 20 Квітня 2024    Іменини святкують: Данило
Троянди завжди розкажуть про ваші почуття - великий асортимент свіжих троянд з України та Еквадору

Галереї

Азалія

Коли у квітковому салоні мова заходить про кімнатні рослини – найчастіше запитують про умови росту, час пересадки, вимоги до світла і т.д., але є ще одна потреба людини - присутність поряд живих рослин. І чим більше свого дорогоцінного часу ми проводимо у домах, квартирах чи офісах, тим більше хочеться прикрасити наш життєвий простір рослинами, особливо такими, котрі позитивно впливають на нашу душу і тіло. Можна вірити у спілкування із рослинами, можна – не вірити, але мало знайдеться таких, у кого не потепліє на серці при погляді на рясно всипаний квітами кущик азалії.

Азалія – одна з небагатьох рослин, що квітне взимку чи рано навесні, якраз тоді, коли за вікном пів року сніг і голі гілки дерев. Азалії – особливі рослини і дуже цінуються у японській садовій філософії. Згідно вченню про енергетику рослин азалія створює відчуття радості, розслаблення, привносить спокій і зміцнює нерви. Є хорошою, «дружньою» рослиною*.

Красуня азалія прийшла до нас із Японії і Китаю. Багато хто вважає азалії важкими у кімнатній культурі, але якщо температура у вашій кімнаті не перевищує +20 о С, можна очікувати рясного і тривалого цвітіння, адже азалія є субтропічною рослиною, тому любить прохолоду.

У жарких і сухих приміщеннях рослини швидше відцвітають, зелені листки опадають, не маючи видимих пошкоджень. Регулярне поливання і обприскування декілька разів на день покращує стан рослини.Як і будь яка красуня, азалія вимагає уваги і турботи. На практиці часто доводиться зустрічатися з пересушуванням коренів. В результаті в’януть квіти, опадають пупянки, підсихають і буріють кінчики листків. Легкий торф’яний грунт для азалій при підсиханні погано просочується водою. Для попередження пересихання, рослину щотижня „ відмочують”, зануривши горщик на 2/3 у посудину з водою приблизно на 10-30 хв. ( в залежності від розміру горщика і ступеню висихання субстрату ), доки весь ком не зволожиться. Поливають азалії зверху, а не у піддон. Зайву воду зливають. При заливанні рослини (коли у глибокому піддоні постійно застоюється вода) жовтіють листки, вкриваються бурими плямами і опадають.

Поливають м’якою дощовою чи сніговою водою. Бажано, щоб вода мала кислу реакцію ( рН 4,5 – 5,5 ). Для підкислення грунту 1-2 рази на місяць можна використовувати розчин лимонної, аскорбінової чи щавелевої кислоти ( 0,3 – 0,4 г/л ). При надмірній кислотності субстрату листки набувають червонуватого забарвлення. Замість поливання на поверхню грунту можна класти невелику кількість снігу чи кубики льоду ( не використовуйте цю пораду для тропічних рослин ), у такий спосіб можна продовжити цвітіння.

Пересаджують азалії через рік у легкий кислий субстрат ( універсальна земля не придатна). Горщик беруть невисокий і широкий, обов’язково з дренажними отворами. На початку літа азалію бажано винести на відкрите повітря ( у сад, на дачу, на балкон чи веранду ), розміщують у напівтіні. Дуже важливо слідкувати, щоб не пересихав субстрат. Таке утримання сприяє закладці більшої кількості бутонів і ряснішому цвітінню. Підживлюють починаючи від кінця цвітіння і до кінця літа, використовуючи спеціалізовану підживку для азалії.

Квіткова фірма «Ігор» бажає вам успіхів і чудових рослин у ваших оселях.

 

*інформація про енергетику рослини взята із книги Єви-Катаріни Хоффманн «Енергія кімнатних рослин»» М.:БММ АО, 2001.