20 років з любов'ю до Вас!
Доставка квітів по всьому світу
+380 (352) 52 53 57, +380 (97) 058 95 94 пн-пт: 8.00-20.00, нд: 8.00-18.00
Сьогодні: П'ятниця, 19 Квітня 2024
Троянди завжди розкажуть про ваші почуття - великий асортимент свіжих троянд з України та Еквадору

Галереї

Камелія - холодна красуня

сорт „Перл Максвелл”

Моє захоплення камеліями почалося з прочитаної колись легенди:

"Богу кохання Амуру набридли і бездоганні красуні Олімпу і пустотливі земні жінки. Знуджений Амур подався до матері своєї – Венери з проханням знайти жінку, достойну його кохання. Здивувалася Венера, але що не зробиш заради улюбленого сина. Після довгих пошуків порадила богиня пошукати дивовижних істот на інших планетах. Так опинився юнак на далекому Сатурні. Ще здалеку почув чарівний спів, що лунав серед безкраїх холодних просторів у країні холоду, сріблястого снігу і химерного інею. Співали незвичайні дівчати із білосніжними тілами і блакитними очима. Лилася пісня, що прославляла вічність спокою серед крижин. Не зважаючи на лютий холод серце юнака спалахнуло вогнем кохання, та прекрасні діви зовсім не звертали на нього уваги. Кинувся Амур до матері уже із сльозами розпачу. „ Мамо, я знайшов дівчину своєї мрії, але вона геть байдужа до мене, у неї тіло з льоду, а замість серця - крижина !” Страшенно розсердилася Венера і вирішила, що дівчина, котра знехтувала її сином не має права на існування і перетворила чарівних мешканок Сатурна на квіти."

Так з’явилися камелії – чудові і неначе застиглі у своїй холодній красі. Їх квіти – бездоганні, але позбавлені запаху ; розкриваються у пору, коли за вікном усе встелене снігом. Захотілося будь що мати рідкісну рослину у колекції. Минуло більше року перш ніж красуня із блискучими восковими листками і неначе несправжніми квітами вперше з’явилася на моєму підвіконні. Це була невелика рослинка з лускатими пуп’янками на тоненьких гілочках привезена із Варшави. Справжнім святом був день, коли верхівка бутона витягнулася малиновими пелюстками і за якийсь час розкрилася махрова квітка надто велика, щоб виглядати справжньою і трималася майже місяць. Зараз, коли минуло більше 15 років, невелика гілочка перетворилася у кущик висотою 1,5 м , котрий регулярно квітне серед інших камелій моєї колекції. Мені вдалося зібрати більше 15 різних камелій, але більшість із них надходять у продаж без зазначеної назви сорту, тому важко створити „повноцінну” колекцію. Більшість сортів вдалося визначити за допомогою розкішного американського видання багато ілюстрованої „Енциклопедії камелій„.

сорт „Паулс Аполло”

Європейці познайомилися з камеліями лиш наприкінці 17 ст., коли рослина була привезена із Філіппін моравським священиком Г.Й. Камеліусом. Кущ із розкішними квітами належить до родини чайних, що знана більшістю українців лише горнятками запашного напою. У багатьох країнах Європи, де клімат не такий суворий, камелії добре ростуть у садках перед будинками розростаючись у досить великі кущі і рясно цвітуть. Витримують приморозки, що не страшні і квітам. А от тим, хто хоче виростити камелію у кімнаті доведеться прикласти деякі зусилля.

Камелії добре ростуть у кімнатах, якщо створити їм комфортні умови. Причиною ж невдач може стати висока температура у приміщенні, низька вологість повітря, неправильно підібрана ґрунтосуміш, недостача світла. Отже по порядку.

сорт „Джурайс-II”

У магазини надходять, як правило, невеликі кущики із уже великими, але ще не розкритими пуп’янками. Квітнуть камелії приблизно з листопада до травня, тому влітку і на початку осені мала ймовірність знайти бажану рослину. Для цвітіння потрібна відносно невисока температура + 12-15 о С, квіти довше триматимуться при 8-12 о С. Коли у кімнаті тепліше бутони швидше відкриються, але якість квітів буде гіршою; можливе опадання бутонів. Поступове зниження температури навіть нижче 0 градусів не є страшним для рослини. Тут багато важливіше не допускати різкої зміни довколишніх умов. Так була втрачена одна із рослин колекції – при різкому похолоданні на веранді, де стояв горщик з рослиною, температура опустилася нижче 0 о С. Улюблену рослинку зразу ж забрали до кімнати. Не пройшло і години як голосно вдарившись об підлогу впав перший листок. Здалося – випадковість. На ранок на гілочках не залишилося жодного листка. Врятувати цю камелію так і не вдалося.

Поливають камелію достатньо, пересушування ґрунту – зовсім не те, що сподобається вашій рослині. Водночас не можна заливати коріння. Надлишок води зливають з піддона. Поливають зверху, акуратно розподіляючи воду по поверхні, так, щоб струмінь не розмивав землю оголюючи коріння. Велике значення має і якість води. Вона повинна бути м’якою, краще дощовою. Тверда вода з під крану змінює реакцію ґрунту на більш лужну, що не є добрим для камелій. Регулярність поливання залежить від температури: чим тепліше – тим частіше поливають. Буває так, що ґрунт підсушився і погано всмоктує воду, яка не затримуючись у горщику тут же виливається через дренажні отвори. Тоді рослину поливають не зверху, а занурюють горщик на половину у ледь теплу воду приблизно на пів години. Далі виймають, дають стекти зайвій воді і ставлять на звичне місце. Рослину, що заклала бутони не варто переставляти з місця на місце , не варто навіть повертати іншим боком до вікна.

Камелія росте у нежаркому і вологому кліматі, тому, щоб створити їй найкращі умови слід регулярно обприскувати. Чим вища навколишня температура – тим сухіше повітря і більша потреба у підвищенні вологості повітря. При температурі нижче 10 о С додаткове скроплення водою не потрібне.

Щойно придбану рослину часто намагаються зразу ж пересадити. Не спішіть: по-перше квітучу рослину не варто зачіпати; по-друге у багатьох випадках горщик буває досить просторим і при регулярному підживленні (підживка має бути спеціалізована, як для азалій) пересадку здійснюють навіть через рік. Це загальні правила, але бувають випадки, коли негайна пересадка є необхідною. У мене мало не загинула красива ніжно рожева махрова камелія сорту „Перл Максвелл” привезена із Франції. За тиждень почали сохнути і чорніти краї листків. При огляді виявилося, що зовсім недавно легенький і пухкий грунт неначе скам’янів. Чому так сталося сказати напевно не можу, можливо вода у нас зовсім інша. Лише термінова пересадка із повною заміною грунту врятувала рослину. Варто пам’ятати: якщо при пересаджуванні травмується коріння 2-3 тижні після цього рослині створюють „тепличні” умови – горшик накривають прозорим поліетиленовим пакетом, що підтримує високу вологість і дає можливість зберегти листки до того часу, доки не відновиться коріння.

сорт „Доктор
Кліфорд Пакс”

Після цвітіння ж камелію можна при потребі пересадити. Пересаджують обов’язково у кислу ґрунтосуміш як для азалій ( рН не повинна перевищувати 4-4,5). Садять у невеликі горщики із багатьма дірочками знизу горщика ( цим вимогам більше відповідають пластикові горщики). Тоді ж, навесні, можна при потребі провести обрізку рослини.

Чим більш розгалужений і краще сформований кущик – тим рясніше цвітіння. Відкладати прищипку чи обрізку не можна, бо невдовзі після відцвітання починають закладатися нові бутони і пізня обрізка може знищити усі квіти наступного року. Обрізані не здерев’янілі гілочки можна використати для розмноження, хоч живці не дуже добре приживаються. Краще застосовувати спеціальні укорінювачі, хоч і вони не дають стовідсоткових гарантій. Камелії краще закладають бутони у тому випадку, коли літо проводять на вулиці, прикопані у затінку дерев. Має бути досить світло, але без прямого сонечка. Прикопують разом з горщиком, щоб зберегти навколо коріння необхідний кислий ґрунт. Горщик, просто поставлений на поверхню ґрунту набагато швидше пересихає. Правда, при заглибленні горщика у ґрунт можливе потрапляння туди дощового черв’яка. Боротися з ними не так важко. Варто один – два рази рясно пролити землю теплуватою водою, як усе зайве повилазить на поверхню.

Ще одна таємниця рясного цвітіння – скорочення світлового дня. Бутони закладаються при тривалості дня не більше 10-12 год.

загальний вигляд
„Перл Максвелл”

Звичайно, вирощування камелій не є найпростішим заняттям , але незвичайна краса квітів вартує того, щоб докласти зусилля і створити їй добрі умови. Якщо ж ви вважаєте, що вимоги рослини надмірні і ви не готові до витрати часу і зусиль - є достатньо рослин, котрі ростуть навіть без особливої уваги і готові тішити вас у ваших оселях.