20 років з любов'ю до Вас!
Доставка квітів по всьому світу
+380 (352) 52 53 57, +380 (97) 058 95 94 пн-пт: 8.00-20.00, нд: 8.00-18.00
Сьогодні: П'ятниця, 29 Березня 2024

Галереї

Хризантеми


В другій половині літа – на початку осені, в час, коли сонечко все швидше ховається за обрій, скорочуючи день, настає пора хризантем. Історія цієї квітки почалася на Сході ще 2000 років тому. Садові хризантеми шанувалися в Китаї за їх красу і витривалість, символізуючи перемогу над силами зими. Хризантема стала національною квіткою Китаю і до початку ХХ ст. була квіткою китайського імператора. Її іменем навіть назвали дев’ятий місяць китайського року. Тут вірять, що квітка, зірвана в дев’ятий день цього місяця, має магічну силу і з неї можна приготувати чудовий засіб, що зберігає вічну молодість.


Культурні хризантеми вперше побачили у Європі у 1676 р, але до початку ХІХ ст. вони залишалися маловідомою заморською дивиною, аж доки садівник із Тулузи Берне не почав розведення цих рослин за допомогою насіння, що призвело до утворення нових небачених досі сіянців. Уже за декілька десятиріч кількість сортів перевищила три сотні. У Європі почалася хризантемоманія. Лондон і Париж один наперед одного почали влаштовувати виставки хризантем, котрі стали улюбленими зимовими квітами. Цікавість селекціонерів не згасала. Вдалося створити безліч сортів із розмаїтим забарвленням квітів (окрім синього та блакитного), дивовижною формою суцвіть, рослини з незвичайною формою куща - подушковидні, каскадні, штамбові, колоновидні, котрі всіяні квітами від верхівки до самого низу.


Вирізняють великоквіткові індійські хризантеми, що можуть зимувати лише у теплиці і дрібноквіткові - корейські, котрі зимують у відкритому грунті. Особливою популярністю почали користуватися хризантеми мультифлора. Невеликі сформовані кущики, геть всіяні квітами, висаджують у контейнери. З початком осені, коли перестають рясно квітувати на балконах теплолюбні сурфінії та бегонії, менш нарядно виглядають герані - починається царювання хризантем, котрим не страшні невеликі короткочасні нічні зниження температури, а прохолодні дні сприяють довгому і рясному цвітінню.

Догляд за рослиною не складний і не займає багато часу. Коли ми придбали красуню рослину перше питання, що виникає, - куди поставити? Найкраще кущики почувають себе у світлому прохолодному приміщенні чи на балконі, веранді, у палісаднику приватного будинку. Хризантеми, що прикрашають кімнату тримають у світлому місці і щоденно збрискують водою.


Чи варто пересаджувати? Якщо рослина вирощена у просторому горщику пересаджувати немає потреби. Маскують непримітний горщик поставивши його у декоративне кашпо. Можна взагалі обійтися без горщика,- висадивши хризантеми на клумбах, де вони квітуватимуть до морозів. Пересаджують у тому випадку, коли рослина висаджена у легкий торфовий грунт, котрий надто швидко пересихає в умовах кімнати, окрім того майже не містить у собі поживних речовин. Тоді рослини пересаджують у поживний універсальний грунт до якого добре додати 1/4 частини глини. У доброму грунті куплені квітучими хризантеми можна не підживлювати. Догляд за рослиною полягає у регулярному поливанні. При цьому слідкують, щоб не було застою води, особливо при невисокій температурі повітря. Якщо акуратно видаляти квіти, що відцвіли, квітування буде триваліше і рясніше, та й зовнішній вигляд рослини буде набагато кращим. Після закінчення цвітіння рослину обрізають на висоті приблизно 10-15 см. Висаджені у грунт рослини добре перезимовують у відносно теплі зими, що були останніми роками. Рослини у горщиках заносять у підвали де температура не вище 6-8 градусів чи прикопують( залишені на вулиці горщики промерзають наскрізь і коріння гине).

Корейські хризантеми – це знахідка для ландшафтних дизайнерів. Осінні альпінарії, альпійські гірки та звичайні тераси неможливо уявити собі без цих дивовижних створінь природи.

Надія Смолій